dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 15 listopada 2011

Gdzie najlepiej urodzić ?W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci . Według ekspertów, jest to spowodowane niespójną polityką rodzinną. Gdzie w takim razie panują najlepsze warunki do urodzenia i wychowania dziecka ?


Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2010 roku po raz pierwszy od sześciu lat spadła liczba rodzących się dzieci. Wynosiła ona bowiem 413,3 tys., podczas gdy rok wcześniej było to 419,4 tys. Taki wynik zapewnia nam nie najlepszą pozycję, jeśli chodzi o wskaźnik dzietności - zajmujemy 209. miejsce na 223 kraje sklasyfikowane przez The Word Factbook.

 


Norwegia z marzeń
W tegorocznym rankingu Mothers Index, który określa warunki życia matek w poszczególnych krajach, Norwegia zajęła pierwsze miejsce. Matki są tam bowiem bardzo hojnie obdarowywane przez państwo. Profesjonalny personal jest obecny przy każdym porodzie. Przeciętna Norweżka edukację kończy w wieku 18 lat i dożyje 83. urodzin. 82% kobiet stosuje nowoczesną antykoncepcję i tylko jedna na 175 straci dziecko przed piątym rokiem życia.

Rodzicom przysługuje zasiłek na dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Poza tym, matce, która opiekuje się dzieckiem w domu (do trzech lat) należy się również zasiłek opiekuńczy. 


Francja razy trzy

Francja, która w rankingu uplasowała się na wysokim, dziesiątym miejscu, promuje model rodziny z trójką dzieci. Aby zachęcić obywateli do takiej liczby potomstwa, wprowadzono 26-tygodniowy urlop macierzyński, który przy jednym dziecku wynosi 16 tygodni. Ojcowie natomiast mogą skorzystać z pełnopłatnego urlopu tacierzyńskiego, który trwa dwa tygodnie. Im więcej dzieci w rodzinie, tym większe ulgi podatkowe. Rząd zapewnia wielodzietnym rodzinom darmowe bilety np. na basen i do muzeum oraz niemałe zniżki na środki transportu publicznego (kolej, metro). Istnieje możliwość odpisania od podatku części wydatków związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

 

Każda kobieta otrzymuje premię macierzyńską w szóstym miesiącu ciąży. Rząd jest bardzo pomocny samotnym rodzicom (oraz samotnym ciężarnym) - każdy z nich otrzymuje zasiłek, który gwarantuje 150% dochodów uznawanych za minimum rodzinne. Na każde dziecko opiekun otrzymuje zasiłek, który jest wypłacany do 20 roku życia. Kwota wzrasta wraz z liczbą dzieci.
Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz